opcje zaawansowane (rozwiń)zaawansowane
opcje zaawansowane (zwiń)zwiń

Statki pełne Bożych obietnic

 

Adwentowe Rekolekcje „Modlitwy w Drodze”

W dniach 17-23 grudnia zapraszamy na rekolekcje o Wielkich Antyfonach “O”. Czym są “Wielkie Antyfony”? Ktoś porównał je do statków napełnionych Bożymi obietnicami - każda z nich sięga do tekstów starożytnych proroków Izraela. Wyrażają gorliwość oczekiwania ostatnich dni przed Narodzeniem Boga. Każda z nich rozpoczyna się od wykrzyknika “O” i jest tytułem mesjańskim: O Sapientia (Mądrości), O Adonai (Panie Domu Izraela), O radix (Korzeniu), O clavis (Kluczu Dawida), O oriens (Wschodzie), O rex (Królu), Emmanuel. Są również wyjątkowym dziełem sztuki, pełne biblijnych motywów i przepełnione duchem Słowa Bożego.17 grudnia, O Sapientia! (zobacz więcej ->) Rekolekcje przygotował ks. Krzysztof Porosło, kapłan archidiecezji krakowskiej.


#1: 17 grudnia, O Sapientia! (zobacz więcej ->)

<audio_file>375</audio_file>


#2: 18 grudnia, O Adonaï! (zobacz więcej ->)

<audio_file>373</audio_file>


#3: 19 grudnia, O radix Jesse! (zobacz więcej ->)

<audio_file>376</audio_file>


#4: 20 grudnia, O Clavis David! (zobacz więcej ->)

<audio_file>377</audio_file>


#5: 21 grudnia, O Oriens! (zobacz więcej ->)

<audio_file>378</audio_file>


#6: 22 grudnia, O Rex gentium! (zobacz więcej ->)

<audio_file>379</audio_file>


#7: 23 grudnia, O Emmanuel!  (zobacz więcej ->)

<audio_file>380</audio_file>

<audio_file>Rekolekcje przygotował ks. Krzysztof Porosło, kapłan archidiecezji krakowskiej.</audio_file>

 

Adwent 2016: Czuwamy i oczekujemy!

 

Dobrze znamy przestrogę śląskiego poety i mistyka Angelusa Silesiusa: „Wierzysz, że się Bóg zrodził w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, jeżeli nie zrodził się w tobie”. Wcielony Bóg pragnie przede wszystkim miejsca w naszych sercach. By do nich dotrzeć, rodzi się w prostocie i cichości stajenki. Każda szopka, przed którą stajemy w Boże Narodzenie, to zarazem wspomnienie i przypomnienie o wydarzeniu, które winno się dokonać wewnątrz wierzącego. Jezus przychodzi, aby się zrodzić nie tylko pośrodku świata, lecz także na swój niepowtarzalny sposób w każdym ludzkim sercu.

W wydarzeniu Narodzenia Odwieczne Słowo Boga stało się ciałem. Było to możliwe, ponieważ Maryja zawierzyła się słowu powiedzianemu jej od Pana i rozważała je w swoim sercu. Patrząc na tę adwentową Przewodniczkę winniśmy rozbudzać pełne nadziei oczekiwanie, że Bóg zrodzi się i w nas, jeśli tylko Jego słowo znajdzie w nas przestrzeń i czas dla swojego wzrostu i rozwoju. Jednak nieraz doświadczamy, że nie jest łatwo samemu inspirować własnej refleksji i modlitwy natchnionymi słowami zawartymi w Biblii. Z trudem odkrywamy w nich źródła życiodajnej wody, które mogłyby poić nasze tęsknoty i pragnienia za Bogiem i uspokoić nasze serca. Dlatego potrzebujemy innych, którzy wciąż na nowo, z coraz to innego punktu widzenia, prowadziliby do tego, że rozważane słowo zapali w nas iskierki wiary, nadziei i miłości.

Codziennie zapraszamy do wspólnego rozważania adwentowych Ewangelii!

Zachęcamy do słuchania tych rozważań na stronie, jak i w aplikacji na iOS i Android.


INFORMACJE

Jeżeli masz jakąś uwagę, czy też pomysł na rozwój albo promocję Modlitwy w drodze skontaktuj się z nami: [email protected]

WESPRZYJ

Strona www oraz aplikacje to owoc wielu miesięcy pracy całej naszej ekipy oraz przyjaciół. Jeżeli chciałbyś wesprzeć rozwój tego dzieła możesz dokonać wpłaty na nasze konto.

Czytaj jak inni się modlą

Prześlij nam swoje refleksje

Dołącz swoje zdjęcie!