opcje zaawansowane (rozwiń)zaawansowane
opcje zaawansowane (zwiń)zwiń

Parę słów o EDK

Ekstremalna Droga Krzyżowa to jeden z najszybciej rozwijających się ruchów religijnych na świecie. Jego ideodawcą jest Męska Strona Rzeczywistości, część Wspólnoty Indywidualności Otwartych. MSR to wspólnota mężczyzn, którzy drogą wszechstronnego rozwoju męskości pragną zmienić jakość życia.

Tegoroczne rozważania to świadectwa członków Wspólnoty Indywidualności Otwartych , którzy abstrakcyjne prawdy zmienili na własne doświadczenia duchowe. Rozważania więc nie są napisane, a raczej dobrze przeżyte, bo oparte na owocach ich życia. To dzięki nim możemy lepiej zrozumieć, że EDK oznacza radykalną zmianę. Wiemy, kim jesteśmy dzisiaj, ale nie wiemy kim możemy być jutro! Te wyjątkowe rozważania są duchowym kompasem na „Drodze pięknego życia”.

„Wchodząc dzisiaj na tę drogę, obiecaj sobie przemianę. Nie myśl o tym, że ma być szybko. Albo niezbyt trudno. Albo, że trzeba. Wyjdź z miejsca, które znasz, do miejsca, które dopiero odkryjesz. Od siebie, którego znasz, do siebie odmienionego. Nie trać czasu. Wyjdź, aby znaleźć lepszy czas. Szukaj lepszego siebie”. 

Jesteśmy wspólnotą ludzi różnych, ale o podobnych ideałach. Dzięki podejmowanym wyzwaniom, przeżyciom duchowym, które zmieniają nasze wnętrze, otwieramy się na drugiego człowieka. Wyraża się to m. in.  w naszym zaangażowaniu w programy SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.

Organizatorzy EDK podkreślają, że im trudniejsze wymagania stawiają uczestnikom i im bardziej są wobec nich stanowczy, tym więcej osób wyrusza w trasę. – To dowód na to, że ludzie w XXI wieku poszukują prawdziwego, autentycznego wyzwania, pełnego doświadczenia – fizycznego i duchowego zarazem. Chcą prawdy i dla jej odnalezienia są gotowi żyć ekstremalnie – dodaje ks. Stryczek.

Wróć do rozważań!