opcje zaawansowane (rozwiń)zaawansowane
opcje zaawansowane (zwiń)zwiń

Dotychczas przeprowadzone akcje w Modlitwie w drodze

Od początku funkcjonowania Modlitwy w drodze (tj. od 2010 roku w Polsce), udało nam się wzbogacić bazę o nowe praktyki modlitewne i szczególne rekolekcje. Specjalnie przygotowane rozważania były pisane wówczas przez wyjątkowych i znanych ludzi. Aby je utrwalić i móc jeszcze do nich wrócić, udostępniamy je na tej stronie.



Rekolekcje Adwent w drodze 2017

Przygotował je dla nas ks. Damian Bolka związany z Drogą Neokatechumenalną. Zaprosiliśmy go do naszego studia. Tematem przewodnim jest List do Diogneta i życie "przez wielkie Żet" - pierwszych chrześcijan w świecie. Usłyszymy też m.in. o Najświętszej Maryi Pannie i św. Mikołaju (na poważnie!). Rekolekcje emitujemy 3 razy w tygodniu od 3 - 19 grudnia 2017. Bądźcie z nami w niedziele, wtorki i czwartki.

Przejdź ->

 

 

Adwentowy kącik dla dzieci (i rodziców!)

Adwentowe Rekolekcje dla rodziców i dzieci przygotowała dla nas Maja Moller, autorka bloga "Chrześcijańska Mama". Wydarzenie trwa codziennie od 17 - 24 grudnia 2017. Dzieci do ok. 10 lat mogą posłuchać rozważań napisanych dla nich oraz pokolorować i wyciąć razem z opiekunem postacie biblijne.
Przejdź ->







Ojcowie z jezuickich domów rekolekcyjnych napisali rozważania dla MWD

Wraz z 5 jezuickimi domami rekolekcyjnymi (Częstochowa, Czechowice-Dziedzice, Falenica, Gdynia i Zakopane).przygotowaliśmy rozważania na Adwent i okres Bożego Narodzenia. Zapraszamy do słuchania w dniach 3 grudnia - 7 stycznia

Posłuchaj ->

 

 

 

Litania loretańska 2017

W maju serdecznie zapraszamy do wspólnej kontemplacyjnej modlitwy litanią loretańską do Najświętszej Marii Panny!
śpiew: Kasia Bogusz, lira korbowa: Joachim Mencel, realizacja/miks/mastering: Mateusz Frankiewicz, produkcja muzyczna: Dominik Dubiel SJ, wideo: Mikołaj Cempla, produkcja: Modlitwa w drodze / Wyd. WAM

Przejdź ->




Rekolekcje Wielkopostne Uczestników MAGIS i ŚDM Kraków 2016

Tegoroczne rozważania zostały napisane przez uczestników Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, którzy wzięli udział w jezuickim programie przygotowawczym MAGIS 2016. Każdy tydzień Wielkiego Postu został opracowany przez ludzi z innego kontynentu. Zespół Modlitwy w drodze przetłumaczył je i nagrał dla Was. Australia otworzyła ów okres, zaś następnymi autorami byli bracia i siostry z Azji. Trzecim kontynentem współpracującym z nami została Afryka, a następnymi Ameryka Południowa i Północna. Nie mogło w Wielkim Poście zabraknąć również Europy. Wspólnotą która opracowała rozważania przeznaczone na czas Wielkiego Tygodnia, była grupa z Bliskiego Wschodu, gdzie społeczność chrześcijańska od dłuższego czasu cierpi w wyniku prześladowań.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 1 marca do 16 kwietnia 2016 ->

 

Ekstremalna droga krzyżowa 2017

Tegoroczne rozważania to świadectwa członków Wspólnoty Indywidualności Otwartych , którzy abstrakcyjne prawdy zmienili na własne doświadczenia duchowe. Rozważania więc nie są napisane, a raczej dobrze przeżyte. Dlaczego? Bo oparte są na owocach ich życia. To dzięki nim....

https://modlitwawdrodze.pl/ekstremalna-droga-krzyzowa-2017/

 
Przejdź ->


REKOLEKCJE ADWENTOWE 2016

W dniach 17-23 grudnia zapraszamy na rekolekcje o Wielkich Antyfonach "O". Czym są "Wielkie Antyfony"? Ktoś porównał je do statków napełnionych Bożymi obietnicami - każda z nich sięga do tekstów starożytnych proroków Izraela. Wyrażają gorliwość oczekiwania ostatnich dni przed Narodzeniem Boga.

Przejdź do rozważań ->





Koronka do Miłosierdzia Bożego

Cieszymy się, że w dzisiejsze Święto - Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzone w Roku Świętym Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, możemy udostępnić Wam modlitwę, o którą wielu i wiele z Was prosiło. Zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Przejdź do rozważań ->




Rekolekcje wielkopostne 2016 - Wielkie Miłosierdzie

Tegoroczne rozważania wielkopostne dla Modlitwy w Drodze przygotowane zostały we współpracy z siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Przejdź ->




Ekstremalna Droga Krzyżowa 2016

Napisaliśmy rozważania do tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej podążając za wizją Papieża Franciszka i podążając za wizją Jezusa. Od Niego chcemy się nauczyć życia. Prawdziwego, pełnego, sensownego. Chcemy iść Jego śladami. Widzimy w Nim wzór chrześcijańskiego lidera.

Przejdź do rozważań ->




Wielki Post.2015

W wielkopostnych rozważaniach skupiliśmy się na naszej codzienności oraz na tej przemianie, którą każdy z nas może podjąć przez wielkopostne postanowienia. Rozważania zostały napisane przez jezuitów.

 Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 18 lutego do 5 kwietnia 2015 ->




Ekstremalna Droga Krzyżowa 2015

Ponownie na 2015 rok przygotowaliśmy głosową wersję EDK, której hasłem w tym roku jest Męska Strona Rzeczywistości. Warto skorzystać z tej wersji szczególnie przy odprawianiu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie.

Przejdź do rozważań ->





Adwent.2014!

Do napisania rozważań w Adwencie 2014 roku zaprosiliśmy liderów Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej. Wspólnota ta jest m.in. organizatorem Tyskich Wieczorów Uwielbienia.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 30 listopada do 24 grudnia 2014 ->

Poczytaj o Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie ->




Różaniec w Modlitwie w drodze!

W październiku 2014 roku dodaliśmy do portalu różaniec w wersji czytanej i śpiewanej, wraz z rozważaniami autorstwa o. Jacka Bolewskiego SJ pod redakcją Piotra Chydzińskiego SJ. Oprócz więc codziennych rozważań, dajemy możliwość i tej formy modlitwy, z pomocą portalu i aplikacji.

Przejdź do różańca ->




Aplikacje Modlitwy w drodze na Android i iOS i ich promocja

Po 4 latach funkcjonowania strony internetowej Modlitwy w drodze, doczekaliśmy się także jej wersji mobilnej w postaci aplikacji na systemy Android i iOS.

Zobacz, co powiedzieli i napisali o nas ->

Zobacz informacje o aplikacji ->




Miesięczne rekolekcje przed kanonizacją Jana Pawła II

Rekolekcje opierają się na krótkich myślach Jana Pawła II, rozwiniętych w około pięciominutowych rozważaniach. Pomimo tego, że czas ten już minął, same rozważania są nadal aktualne i pozwalają zgłębić choć cząstkę myśli Jana Pawła II. Rozważania są dostępne do wysłuchania i dalszej refleksji.

Przejdź do rekolekcji ->




Ekstremalna Droga Krzyżowa 2014

Nie warto żyć normalnie - warto żyć ekstremalnie! - to hasło organizatorów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wspólnie przygotowaliśmy głosową wersję EDK dla użytkowników Modlitwy w drodze, a także dla wszystkich odprawiających Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Przejdź do rozważań ->




Wielki Post z zakonnicami i zakonnikami 2014

Chcąc pokazać duchowość tych, którzy oddali swoje życie Panu Bogu na szczególną służbę w Kościele, poprosiliśmy przedstawicieli różnych zgromadzeń zakonnych o napisanie dla nas rozważań na Wielki Post i Wielki Tydzień.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 9 marca do 19 kwietnia ->



Mocny Adwent 2013

Czas Adwentu w 2013 roku chcieliśmy przeżyć wraz ze Wspólnotą Mocni w Duchu. Rozważania zostały napisane przez jej członków. Jak zapewnił nas opiekun wspólnoty, o. Remigiusz Recław SJ, rozważania napisały osoby wyjątkowe, o bardzo trzeźwym, ale też subtelnym spojrzeniu na Słowo Boże.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 1 do 25 grudnia 2013 ->




Rachunek sumienia

Nie jest to klasyczny rachunek sumienia przed spowiedzią. To siedem opartych na ignacjańskim rachunku sumienia wprowadzeń do modlitwy, które pozwolą Ci na głęboką refleksję nad swoją codziennością, zachęcą do dziękczynienia i dadzą narzędzia do własnej przemiany.

Przejdź do rachunku sumienia ->




Adwent z generałem jezuitów, o. Peterem Hansem Kolvenbachem SJ

O. Peter Hans Kolvenbach SJ był 29 z kolei generałem jezuitów w latach 1983-2006. Poproszony przez nas o współpracę, napisał rozważania, opublikowane także przez nas w specjalnie na tą okazję wydanej książce. 

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 2 do 26 grudnia 2012 ->




Aktorzy i dziennikarze na dobry start Modlitwy w drodze!

Wielki Post 2011 roku był pierwszą tak dużą zaplanowaną akcją, przygotowaną przez redakcję Modlitwy w drodze. Na użyczenie swoich głosów jako lektorów rozważań i Ewangelii, zgodzili się: Małgorzata Kożuchowska, Wojciech Malajkat, Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Globisz, Agnieszka Mandat i Anna Cieślak.





Finalista konkursu Dobry Wzór 2014

Aplikacje mobilne Modlitwy w drodze zostały wyróżnione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w konkursie Dobry Wzór, organizowanym od 1993 roku i wspieranym przez Ministerstwo Gospodarki. Finałowa gala odbyła się 23.10.2014r. w Warszawie.


Laureat Mobile Trends Awards 2014
Zostaliśmy najlepiej ocenieni przez ekspertów i otrzymaliśmy statuetkę zwycięzcy w sektorze Aplikacja mobilna - Komunikacje i społeczności na gali Mobile Trends Awards 2015 za aplikację Modlitwa w drodze (Android, iOS).



Masz pomysł? Myślisz o jakiejś akcji, którą chciałbyś podjąć przy współpracy z Modlitwą w drodze? Albo masz jakiś świetny pomysł, ale nie wiesz, jak go zrealizować? Napisz do nas na adres [email protected]. Wtedy zobaczymy, co da się z tym zrobić - może razem coś wykombinujemy. Zobacz także dział współpraca.