opcje zaawansowane (rozwiń)zaawansowane
opcje zaawansowane (zwiń)zwiń

Dotychczas przeprowadzone akcje w Modlitwie w drodze

Od czasu rozpoczęcia funkcjonowania Modlitwy w drodze w Polsce w 2010 roku, udało nam się przeprowadzić różne akcje okolicznościowe oraz takie, które podkreślały znaczenie wybranych czasów w roku. Przygotowywaliśmy wtenczas specjalne rozważania, pisane często przez wyjątkowych i znanych ludzi.

Aby je utrwalić, a i być może móc jeszcze do nich w przyszłości wrócić, udostępniamy je na tej stronie. Oto one:

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2016

W dniach 17-23 grudnia zapraszamy na rekolekcje o Wielkich Antyfonach "O". Czym są "Wielkie Antyfony"? Ktoś porównał je do statków napełnionych Bożymi obietnicami - każda z nich sięga do tekstów starożytnych proroków Izraela. Wyrażają gorliwość oczekiwania ostatnich dni przed Narodzeniem Boga.

Przejdź do rozważań ->


Koronka do Miłosierdzia Bożego

Cieszymy się, że w dzisiejsze Święto - Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzone w Roku Świętym Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, możemy udostępnić Wam modlitwę, o którą wielu i wiele z Was prosiło. Zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Przejdź do rozważań ->


Rekolekcje wielkopostne 2016 - Wielkie Miłosierdzie

Tegoroczne rozważania wielkopostne dla Modlitwy w Drodze przygotowane zostały we współpracy z siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Przejdź ->

 Ekstremalna Droga Krzyżowa 2016

Napisaliśmy rozważania do tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej podążając za wizją Papieża Franciszka i podążając za wizją Jezusa. Od Niego chcemy się nauczyć życia. Prawdziwego, pełnego, sensownego. Chcemy iść Jego śladami. Widzimy w Nim wzór chrześcijańskiego lidera.

Przejdź do rozważań ->


Wielki Post.2015

W wielkopostnych rozważaniach skupiliśmy się na naszej codzienności oraz na tej przemianie, którą każdy z nas może podjąć przez wielkopostne postanowienia. Rozważania zostały napisane przez jezuitów.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 18 lutego do 5 kwietnia 2015 ->


Ekstremalna Droga Krzyżowa 2015

Ponownie na 2015 rok przygotowaliśmy głosową wersję EDK, której hasłem w tym roku jest Męska Strona Rzeczywistości. Warto skorzystać z tej wersji szczególnie przy odprawianiu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie.

Przejdź do rozważań ->


Adwent.2014!

Do napisania rozważań w Adwencie 2014 roku zaprosiliśmy liderów Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej. Wspólnota ta jest m.in. organizatorem Tyskich Wieczorów Uwielbienia.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 30 listopada do 24 grudnia 2014 ->

Poczytaj o Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie ->

 

 

Różaniec w Modlitwie w drodze!

W październiku 2014 roku dodaliśmy do portalu różaniec w wersji czytanej i śpiewanej, wraz z rozważaniami autorstwa o. Jacka Bolewskiego SJ pod redakcją Piotra Chydzińskiego SJ. Oprócz więc codziennych rozważań, dajemy możliwość i tej formy modlitwy, z pomocą portalu i aplikacji.

Przejdź do różańca ->

 

 

Aplikacje Modlitwy w drodze na Android i iOS i ich promocja

Po 4 latach funkcjonowania strony internetowej Modlitwy w drodze, doczekaliśmy się także jej wersji mobilnej w postaci aplikacji na systemy Android i iOS.

Zobacz, co powiedzieli i napisali o nas ->

Zobacz informacje o aplikacji ->

 


 

Miesięczne rekolekcje przed kanonizacją Jana Pawła II

Rekolekcje opierają się na krótkich myślach Jana Pawła II, rozwiniętych w około pięciominutowych rozważaniach. Pomimo tego, że czas ten już minął, same rozważania są nadal aktualne i pozwalają zgłębić choć cząstkę myśli Jana Pawła II. Rozważania są dostępne do wysłuchania i dalszej refleksji.

Przejdź do rekolekcji ->

 


 

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2014

Nie warto żyć normalnie - warto żyć ekstremalnie! - to hasło organizatorów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wspólnie przygotowaliśmy głosową wersję EDK dla użytkowników Modlitwy w drodze, a także dla wszystkich odprawiających Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Przejdź do rozważań ->

 


 

Wielki Post z zakonnicami i zakonnikami 2014

Chcąc pokazać duchowość tych, którzy oddali swoje życie Panu Bogu na szczególną służbę w Kościele, poprosiliśmy przedstawicieli różnych zgromadzeń zakonnych o napisanie dla nas rozważań na Wielki Post i Wielki Tydzień.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 9 marca do 19 kwietnia ->

 


 

Mocny Adwent 2013

Czas Adwentu w 2013 roku chcieliśmy przeżyć wraz ze Wspólnotą Mocni w Duchu. Rozważania zostały napisane przez jej członków. Jak zapewnił nas opiekun wspólnoty, o. Remigiusz Recław SJ, rozważania napisały osoby wyjątkowe, o bardzo trzeźwym, ale też subtelnym spojrzeniu na Słowo Boże.

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 1 do 25 grudnia 2013 ->

 


 

Rachunek sumienia

Nie jest to klasyczny rachunek sumienia przed spowiedzią. To siedem opartych na ignacjańskim rachunku sumienia wprowadzeń do modlitwy, które pozwolą Ci na głęboką refleksję nad swoją codziennością, zachęcą do dziękczynienia i dadzą narzędzia do własnej przemiany.

Przejdź do rachunku sumienia ->

 

 


 

Adwent z generałem jezuitów, o. Peterem Hansem Kolvenbachem SJ

O. Peter Hans Kolvenbach SJ był 29 z kolei generałem jezuitów w latach 1983-2006. Poproszony przez nas o współpracę, napisał rozważania, opublikowane także przez nas w specjalnie na tą okazję wydanej książce. 

Rozważania dostępne w kalendarzu na stronie głównej od 2 do 26 grudnia 2012 ->

 

 


 

Aktorzy i dziennikarze na dobry start Modlitwy w drodze!

Wielki Post 2011 roku był pierwszą tak dużą zaplanowaną akcją, przygotowaną przez redakcję Modlitwy w drodze. Na użyczenie swoich głosów jako lektorów rozważań i Ewangelii, zgodzili się: Małgorzata Kożuchowska, Wojciech Malajkat, Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Globisz, Agnieszka Mandat i Anna Cieślak.

 

Finalista konkursu Dobry Wzór 2014

Aplikacje mobilne Modlitwy w drodze zostały wyróżnione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w konkursie Dobry Wzór, organizowanym od 1993 roku i wspieranym przez Ministerstwo Gospodarki. Finałowa gala odbyła się 23.10.2014r. w Warszawie.

 

Laureat Mobile Trends Awards 2014

Zostaliśmy najlepiej ocenieni przez ekspertów i otrzymaliśmy statuetkę zwycięzcy w sektorze Aplikacja mobilna - Komunikacje i społeczności na gali Mobile Trends Awards 2015 za aplikację Modlitwa w drodze (Android, iOS).